Odkrywaj z nami nowy silnik Corona 12 dla 3ds Max

Razem z naszą ekspertką od wizualizacji 3D, Aleksandrą Mółką, zapraszamy do odkrywania najnowszych funkcji i narzędzi w silniku renderującym Corona 12 dla 3ds Max.

Przygotowaliśmy dla Was serię krótkich filmów, które pomogą Wam w pełni wykorzystać możliwości tego potężnego narzędzia. Bez względu na to, czy zajmujesz się wizualizacjami wnętrz, architektury czy produktów, znajdziesz tutaj praktyczne informacje dotyczące pracy z rendererem Corona 12. Informacje o nowych funkcjach mogą być przydatne także dla osób począkujacych, ponieważ silnik renderujacy Corona jest bardzo intuicyjny i szybko można nauczyć się z niego korzystać.

Nasza mini-seria filmów o Corona 12 w języku polskim pokaże Ci: 

  • Jak zmienił się silnik rederujący Corona 12 pod kątem współpracy z innymi narzędziami dla wizualizatorów.
  • Większe możliwości w pracy z detalami dzięki funkcji Zakrzywianie Naklejki (Curved Decals) oraz narzędziu Corona Patterns do tworzenia realistycznych materiałów.
  • Więcej kontroli nad rozmieszczeniem i rozpraszaniem obiektów w scenie dzięki udoskonalonej funkcji Scatter.
  • Optymalizacja renderowania: wskazówki, jak przygotować jeszcze bardziej szczegółowe wizualizacje w jeszcze krótszym czasie.
  • Przykłady i tutoriale: krok po kroku jak stworzyć zapierające dech w piersiach wizualizacje na podstawie modeli 3D.

 

Zapisz się już dziś, aby uzyskać dostęp do biblioteki wiedzy Corona 12. Premiera już 22 lipca!

Dołącz do nas, aby w pełni wykorzystać potencjał Corona 12 i przenieść swoje projekty na wyższy poziom. Nie przegap tej okazji – dołącz do naszej społeczności i odkryj nowe możliwości w świecie renderingu!

Wypełnij formularz

Pozostaw swoje dane, a my zapewnimy Ci dostęp do ekskluzywnych materiałów, które pomogą Ci stać się mistrzem renderowania z Corona 12. Linki do materiałów prześlemy na Twój e-mail.

Tematy nadchodzących videotutoriali

chaos-corona-to-vantage

Eksport scen z Corona do Vantage

Corona 12 obsługuje traz eksport scen do Vantage!  Umożliwia on artystom 3D szybkie eksplorowanie i prezentowanie swoich prac w pełni ray-tracingowym otoczeniu. To znacząco przyspiesza eksplorację scen i proces renderowania.

chaos-corona-12-curved-decals

Curved Decals (Zakrzywianie Naklejki)

Fukcja ta pozwoli Ci na perfekcyjne dopasowanie etykiet do okrągłych i zakrzywionych obiektów bez zniekształceń. Teraz możesz zakrzywiać etykiety nawet do 360 stopni oraz wokół drugiej osi, idealne do sferycznych obiektów.

tkaniny-wzory-corona12

Corona Pattern (Wzory)

Dzięki ulepszeniom w Corona 12 możesz teraz łatwo wycinać geometrię wzoru bez błędów, tworzyć nowe materiały i definiować widoczność wzoru za pomocą shadera. Wszystko to pozwala tworzyć bardziej złożone tekstylia i osiągnąć bardziej realistyczne efekty przy minimalnym wysiłku.

Rozpraszanie obiektó w Corona 12

Scatter Instance Brush

Nowa funkcja w Corona 12 dla 3ds Max upozwala na większą kontrolę nad rozproszeniem obiektów. Za pomocą pędzla możesz teraz usuwać instancje proceduralne lub malować nowe, aby osiągnąć maksymalny realizm i uzyskać dokładnie takie wyniki, jakie chcesz.

Corona-12 funkcja Edge Map

Corona Edge Map i Corona Tile Map

Pierwsza funkcja to tekstura gradientowa, którą można stosować wokół otwartych krawędzi geometrii, dodając realizmu i głębi Twoim modelom. Druga funkcja pozwala używać map bitowych lub map proceduralnych do definiowania kolorów płytek i powtarzania, losowania, a nawet mozaikowania obrazu na kafelkach, w zależności od potrzeb.

Zastępowanie obiektów Corona 12

Corona Power Tools

Poznaj nowy zestaw narzędzi do uproszczenia manipulacji obiektami i jego dodatkowe usprawnienia: szybsze zastępowanie obiektów, losowe ich układanie w scenie oraz precyzyjniejszą trasformację. Teraz możesz szybko uprzątnąć scenę lub npo. precyzyjnie wybrać elementy z zaznaczenia.

„Eksport do Chaos Vantage pozwala użytkownikom Corona 12 po raz pierwszy skorzystać z raytracingu w czasie rzeczywistym. Samo to znacznie poprawi przepływ pracy dla wielu osób, a jeszcze bardziej w połączeniu z innymi nowymi funkcjami Corona 12”.

Tom Grimes,
Product Manager, Chaos Corona

Subskrybuj silnik Corona 12

Zobacz dostępne opcje cenowe dla zastosowań komercynych. Sprawdź wymagania oraz ceny licencji dla studentów i nauczycieli.

Oprogramowanie CAD i 3D

Potrzebujesz oprogramowania?

Zapoznaj się z pełną ofertą naszych programów (AutoCAD, Inventor czy 3Ds Max) i sprzętu.
Odwiedź nasz sklep