Witaj na stronie z odpowiedziami na najczęściej zadawane pytania dotyczące szkoleń online.

Wybierz intersujące Cię pytanie z listy poniżej i kliknij w nie aby wyświetlić odpowiedź. Aby zwinąć odpowiedź – kliknij w pytanie jeszcze raz. Jeśli masz wątpliwości lub pytania, na które nie ma tutaj odpowiedzi prosimy o kontakt z naszą konsultantką – Urszulą Hunder-Borkowską (e-mail: urszula.hunder@pccpolska.pl  |  tel.: 507 470 718 )

1. Jak wygląda szkolenie online?

Szkolenie online w PCC Polska przeprowadzane jest na żywo. Tak samo jak szkolenie stacjonarne składa się z teorii i zadań praktycznych. Wszyscy uczestnicy łączą się ze sobą za pomocą specjalnej platformy do spotkań – TeamViewer.  Komunikacja z trenerem i uczestnikami może się odbywać w formie głosowej jak również poprzez czat – komunikator tekstowy.

Szkolenie online przebiega praktycznie tak samo jak szkolenie stacjonarne, z tą tylko różnicą, że trener nie musi podchodzić osobiście / pojedynczo do każdego uczestnika, żeby sprawdzić postępy w nauce – na bieżąco nadzoruje je za pomocą podglądu udostępnionych pulpitów w platformie TeamViewer.  W razie potrzeby przejmuje zdalnie myszkę (a dokładnie wskaźnik kursora) uczestnika i instruuje jak poprawnie wykonać daną czynność.

Jak przebiega szkolenie online w PCC Polska

Szkolenie online na żywo vs. e-learning

2. Z jakich programów organizujemy szkolenia online?

Oferujemy szkolenia z obsługi programów CAD 2D/3D, CAE, CAM, z tworzenia grafiki 3D, wizualizacji i animacji oraz z szeroko pojętej teorii dotyczącej technologii przetwórstwa tworzyw sztucznych. Dokładną listę znajdziesz na stronie: https://szkolenia.pccpolska.pl

AutoCAD online Inventor online Inne szkolenia online
·      AutoCAD – poziom I

·      AutoCAD – Poziom II

·      AutoCAD –  bloki i atrybuty

·       Inventor – poziom I

·       Inventor – poziom II

·       Inventor – MES I

·       Inventor – Analiza dynamiczna

·       Inventor – konstrukcje blachowe

·       Inventor iLogic

·       Programowanie w Inventorze

·       Inventor Nastran

·      3ds Max

·      V-Ray

·      Maya

·      Arnold

·      Tworzywa sztuczne

·      Fusion 360 CAM

·      Inventor CAM

·      Factory Design Utilities

3. Jak zgłosić chęć udziału w szkoleniu?

Zgłoszenie do udziału w szkoleniu przyjmowane są za pośrednictwem ww. strony internetowej bądź pisząc wiadomość na e-mail: szkolenia@pccpolska.pl. Zapisując się z poziomu konkretnego szkolenia wypełnia się formularz zgłoszeniowy i automatycznie generowana jest faktura pro-forma. Przed zapisem prosimy o zapoznanie się ze Szczegółowym Regulaminem.

4. W jakich dniach tygodnia / godzinach prowadzone jest szkolenie online?

Szkolenie zazwyczaj odbywa się w dni robocze w godzinach od 9:00-15:00. W wyjątkowych sytuacjach możliwe jest umówienie indywidualnego szkolenia w innych godzinach i w weekend. Jeśli chcesz skorzystać z takiej opcji wybierz szkolenie dedykowane

5. Jak powinno być przygotowane moje stanowisko komputerowe do szkolenia online?

Stanowisko można przygotować na wiele sposobów. Najważniejsze żeby posiadało:

  • Komputer (stacjonarny lub laptop)  z zainstalowaną licencją oprogramowania, z którego będzie szkolenie (np. AutoCAD, 3ds Max, V-Ray ),  oraz platformą do szkolenia online (TeamViewer).
  • Dwa ekrany ( jeden na którym będziesz uruchamiać program CAD/CAM/3D oraz drugi, na którym zobaczysz podgląd ekranu trenera). Opcjonalnie drugim monitorem może być tablet, telewizor lub ekran projektora multimedialnego (np. jednolita ściana),
  • Sprawne słuchawki / głośniki (wbudowane lub zewnętrzne) i mikrofon.
  • Myszkę + ewentualnie manipulator 3D.

Zobacz film „Jak przygotować stanowisko komputerowe do szkolenia online”

Zobacz infografikę z przykładowymi stanowiskami:

Przygotowanie stanowiska do szkolenia online

6. Skąd wziąć licencję programu, którego będę się uczyć obsługi (AutoCAD, Inventor, V-Ray itd.)?

Licencję pobierasz ze strony producenta oprogramowania ( Autodesk, Chaos Group itd.), zgodnie z możliwościami (trial, wersja komercyjna, edukacyjna). Przed instalacją proszę uważnie przeczytać warunki użytkowania licencji. Jeśli masz już swoją licencję oprogramowania i jest ona aktualna to nie musisz pobierać nowej.

7. Jaką wersję oprogramowania, z którego się szkolę, muszę posiadać?

Najnowszą, opcjonalnie rok niższą (nie dotyczy przypadków, gdzie szkolenie jest umówione na starszej wersji).

8. Na jakiej platformie przeprowadzane jest szkolenie online?

Platforma, z której korzystamy do przeprowadzania szkoleń online, to TeamViewer. Możemy prowadzić szkolenia na Zoom oraz Microsoft Teams ale będzie gorsza jakość, tylko jednostronny podgląd i nie będziemy mogli zastosować zdalnej pomocy.

9. Dlaczego TeamViewer?

TeamViewer to platforma, która łączy w sobie najważniejsze dla nas cechy: dobrą jakość obrazu, obustronny podgląd pulpitów, spotkania konferencyjne i narzędzia zdalnej pomocy. Trener na bieżąco może jednocześnie obserwować wykonywanie zadań przez wielu uczestników. Wszyscy też widzą w jaki sposób poprawia błędy u danego uczestnika lub przedstawia na jego modelu rozwiązanie problemu. Umożliwia to dużo lepszą interakcję trener- uczestnicy niż zwykłe narzędzia konferencyjne udostępniane przez inne platformy do spotkań online na żywo.

10. Skąd pobrać aplikację TeamViewer?

Aplikację TeamViewer należy pobrać ze strony producenta: https://download.teamviewer.com/blizz/windows.
Przed szkoleniem wysyłamy specjalną instrukcję krok-po-kroku jak to zrobić prawidłowo i jak podłączyć się do spotkania. Upewnij się czy możesz z niej korzystać jeszcze przed szkoleniem.

11. Jak wygląda podłączenie do szkolenia na platformie TeamViewer?

Kilka dni przed szkoleniem uczestnik otrzymuje szczegółową instrukcję podłączenia do platformy TeamViewer oraz numer (ID spotkania) i hasło do zakupionego szkolenia online.

12. Kiedy otrzymam ID spotkania?

ID spotkania przesyłamy 3 dni przed szkoleniem zarejestrowanym uczestnikom, którzy opłacili swój udział lub mają indywidualne ustalenia z nami w tej kwestii.

13. Kiedy otrzymam materiały szkoleniowe? W jakiej formie?

Materiały szkoleniowe udostępniamy uczestnikom szkolenia (po opłaceniu szkolenia) w formie papierowej. Dostarczane są przez kuriera na ok. 2 dni przed szkoleniem.

14. Czy muszę zapłacić wcześniej za szkolenie online?

 TAK. Szczegółowe informacje znajdziesz w Regulaminie Szkoleń

15. Do kiedy muszę zapłacić za szkolenie online?

Należność za szkolenie należy wpłacić do 7 dni przed szkoleniem. W wyjątkowych sytuacjach możliwe jest umówienie innego terminu płatności. Szczegółowe informacje znajdziesz w Regulaminie Szkoleń

16. Co jeśli w dniu szkolenia będę mieć problemy z łączem internetowym lub komputerem?

W przypadku zaistnienia udokumentowanych zdarzeń losowych, niezależnych od organizatora – w zostanie zaproponowany kolejny termin, w którym uczestnik będzie mógł wziąć udział. Zgodnie z Regulaminem Szkoleń.

17. Co jeśli w dniu szkolenia online nie wezmę w nim udziału?

W przypadku nieobecności uczestnika na szkoleniu, opłata nie będzie zwracana. Szczegółowe informacje znajdziesz w Regulaminie Szkoleń.

18. Jak otrzymać certyfikat ze szkolenia online?

Certyfikat generowany jest po zakończeniu kursu. Wcześniej należy zarejestrować się na portalu education.autodesk.com i wypełnić tam ankietę poszkoleniową. Instrukcja uzyskania certyfikatu jest przesyłana uczestnikom po zakończonym szkoleniu.

19. Czy organizujemy szkolenia online z dofinansowaniem?

TAK. Aby uzyskać dofinansowanie należy skontaktować się z lokalnym Urzędem Pracy i zorientować czy dysponuje środkami. Nasza konsultantka pomoże Państwu wypełnić i kompletować wymagane dokumenty – zapraszamy do kontaktu.

Przewodnik po szkoleniach online

Wszystko co powinieneś wiedzieć o szkoleniach online w PCC Polska.

Wszystko w jednym miejscu? Pobierz „Przewodnik po szkoleniach online” w postaci pdf. – znajdziesz w nim FAQ, linki do szkoleń, informacje dla osób decyzyjnych oraz dla działu IT z Twojej firmy , które pomogą dobrze przygotować Twoje stanowisko do szkolenia online.

Oprogramowanie CAD i 3D

Potrzebujesz oprogramowania?

Zapoznaj się z pełną ofertą naszych programów (AutoCAD, Inventor czy 3Ds Max) i sprzętu.
Odwiedź nasz sklep