Chcesz zwiekszyć możliwości Autodesk Fusion, ale brakuje Ci czasu albo samozaparcia na samodzielną naukę Pythona od podstaw? Dołącz do naszego nowego 3-dniowego rozszerzonego szkolenia Fusion API!
Nasze szkolenie z programowania API Fusion w języku Python pozwala zapoznać się z budową modelu obiektowego API, technik programowania w PYTHON. Umożliwo to funkcjonalne wykorzystywanie tego języka do tworzenia zróżnicowanych skryptów nowym i nieprogramującym użytkownikom.
Poprzez przykłady i ćwiczenia uczestnik szkolenia Fusion – Programowanie w PYTHONie pozna:
- techniki edycji i tworzenia komponentów w projekcie za pomocą standardowych funkcji bryłowych,
- metody tworzenia szkicowników,
- metody dostępu do danych jak właściwości opisowe, materiałowe, masowe, czy parametry użytkownika i modelu.
- metody eksportu danych do wielu formatów (step, sat, igs) ale również Excel, txt, xml, czy DXF, który jest podstawowym formatem eksportu blach.
Podczas kursu zaprezentowane zostaną również techniki tworzenia własnych okien dialogowych, które w ogromnym stopniu wpływają na łatwość obsługi dowolnie tworzonych narzędzi.
Charakterystyka szkoleń PCC Polska
Nasze szkolenia z programowania Fusion 360 API w Python prowadzone są metodą warsztatową, tzn. w niewielkich grupach, w których każdy uczestnik ma swój dedykowany komputer do pracy w trakcie kursu. Dzięki temu trener prowadzący jest w stanie panować nad indywidualnymi postępami w nauce.
Co to jest Python?
Python jest jednym z najpopularniejszych języków programowania. Uczy się go i stosuje aby ułatwić sobie pracę lub zwiększyć swoje możliwości zawodowe. Jest świetnym językiem, ponieważ jest zarówno dobry dla początkujących, łatwy do czytania i debugowania (analizy błędów), a także bardzo potężny, mającym wiele potencjalnych zastosowań.
Python jest bardzo popularny do pisania skryptów do automatyzacji powtarzalnych, nudnych czynności, które marnują czas. W tym aspekcie jest idealny dla projektantów i konstruktorów CAD, który w swojej codziennej pracy często spotykają się z takimi zadaniami.
Oprócz tego język programowania Python jest używany w takich sferach jak tworzenie stron internetowych, tworzenie gier, sztuczna inteligencja (np. programowania samojezdnych samochodów oraz innych maszyn i urządzeń opartych na sztucznej inteligencji). Stosuje się go także ogólnego sterowania maszynami iczy aplikacjami naukowymi na przykład do pisania skryptów sterujących dla Wielkiego Zderzacza Hadronów.
Dzięki skryptom Python i makrom użytym we Fusion 360 API możesz np.:
1. Zautomatyzować tworzenie projektów.
2. Eksportować dane z projektów np. listy części do Excela.
3. Szybko stworzyć partię etykiet ze zmieniającym się tekstem.
4. Zastosować wsadowe eksportowanie modeli np. rozwinięcia blach do formatów zewnętrznych.
5. Wyciągnąć informacje o projektach opartych na złożonych algorytmach (np. ilości materiałów, wycena projektów).